Obsazení - Blue_Hat

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Obsazení

 

Kontrabas:
Tomáš Bohovic, nejvousatější člen kapely,
muž vzezření kanadského dřevorubce, s  jehož elegancí nejobjemnější nástroj ovládá. Uznává pouze stupnici G dur, ostatní stupnice nesnáší, v  některých případech přímo nenávidí. K  Ústavnímu soudu podal žádost o jejich oficiální zrušení, a protože mu nebylo v  zákonné lhůtě odpovězeno, hodlá se obrátit se stížností na Mezinárodní soudní dvůr v  Haagu.

 

Mandolína:
Libor Fajmon, nejvzdělanější člen kapely (mimo jiné, dokončená základní škola),
poněkud scestně usoudil, že čím větší chlap, tím menší nástroj má mít. Z  hraní má nejraději ladění a této činnosti se oddává s  radostí hraničící až s  rozkoší. Poslední dobou raději pracuje, než hraje, v  bláhovém domnění, že poctivou prací zbohatne. Proto je v  současné době, doufejme, že přechodně, zastupován jedním z  úzce spolupracujících muzikantů. Vlastně muzikantek.

 

Kytara:
Adam Šic, nejvyšší člen kapely.
Při jeho zpěvu přítomné dámy tak prudce vlhnou, že si ani nestačí otírat oči. Adam tvrdí, že dojetím, my ostatní závistivě oponujeme, že zklamáním nad nepodařenou písní. Je vítězem spousty soutěží, například v  šesté třídě zvítězil ve sběru starého papíru a o rok později v okresním kole tlačení provázku.

 

Kytara:
Josef Jindra, nejmenší člen kapely,
což se mu nesmí říkat, protože je současně kapelník. Z  důvodů nepravidelných docházek basistů na jamy, přibral v  poslední době ke kytaře i kontrabas. Ostatní členové kapely ho, jako obvykle, musí za to chválit. V  Hradci Králové a jeho okolí rozhýbal bluegrassové dění, čímž si vysloužil zlobu všech partnerek jím poblázněných muzikantů. Naopak, v Praze 5 po něm z  vděčnosti pojmenovali ulici.

 

Banjo:
Petr Kolář, nejmladší člen kapely,
bohužel nikoliv věkem, nýbrž služebně. Jeho rodný list je psán švabachem a duběnkovým inkoustem. Nastoupil do skupiny místo Jirky „Mavči“ Nováka, protože jiný banjista nebyl široko daleko k mání. Mistr rozkolísaných rollů a nedotažených licků, který své nedostatky neuměle zakrývá předstíranou nechutí ke hraní.

Spolupracující muzikanti

 

Mandolína:
Pavla Opatrná, ještě menší než nejmenší člen kapely.
To byl také skutečný důvod, proč ji kapelník mezi nás vzal. Rovněž i proto, že Pavla se hihňá i při těch nejpitomějších fórcích, které děláme. Vnáší tím lepší náladu do našich řad. Zaskakuje za Libora při jeho pracovních aktivitách po celé ČR.

 

Baskytara:
František Bartoška, nejstar ..., pardon, nejzkušenější muzikant v  našich řadách.
Občas zaskakuje za Toma, kterému jeho pracovní, v  neposlední řadě zvukařské povinnosti nedovolí zúčastnit se akcí kapely. V  konečném výsledku to znamená, že si s  námi zahraje docela dost.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky